Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum Diş Fiyatları 2019

Zirkonyum kaplama fiyatları ile porselen kaplama fiyatları arasındaki fark, ham madde ve üretim teknolojilerindeki farklılıklar nedeniyle zirkonyum diş kaplama fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Akla gelen ilk sorulardan bir tanesi tabi ki bu uygulamanın fiyatının ne kadar olduğudur. Porselen dişlere nazaran ücretleri biraz daha fazla diyebilirim. (zirkonyum nedir?) Ancak porselen diş kaplamaya göre zirkonyum diş kaplamanın tercih edilmesinin bir çok sebebi vardır. En düşük zirkonyum diş fiyatı 800 TL’den başlamaktadır. Daha düşük fiyatlı zirkonyum fiyatları olsa da ham madde maliyetleri bilindiğinden çok güvenilir bulunmamaktadır. Zirkonyum diş tedavisi yaptırırken sadece fiyat odaklı olmak yanıltıcı olabilir. Bize göre fiyatla birlikte zirkonyum’un hangi marka olduğu ve hekim tarafından nasıl bir garanti verileceği de çok önemlidir. (zirkonyum örnekleri) Fiyatların bu şekilde değişiklik göstermesi ham madde fiyatlarıyla birlikte, zirkonyum kaplama yapılacak hastanın diş durumuna göre yapılacak olan çalışmanın yoğunluğuna göre de değişmektedir. Diğer etkenler ise diş hekiminin çalıştığı laboratuvarın zirkonyum diş yapma kapasitesine ve tedavinin kaç seans süreceği gibi nedenlere bağlıdır. Zirkonyum kaplamaların doktorlar ve hastalar tarafından daha pahalı olmasına rağmen neden daha çok tercih edildiğini birkaç madde ile açıklayalım.

  • Metal destekli porselenlerde sert cisimler çiğnenirken çatlama ve kırılma problemleri sıklıkla yaşanmaktadır. Zirkonyum diş porselen dişe göre oldukça dayanıklıdır. Bu sebeple çatlama, kırılma ve benzeri sorunlarla karşı karşıya kalınmaz. (zirkonyum diş avantajları)
  • Metal destekli porselenler ışığı geçirmediklerinden özellikle ön dişlerde estetik tedavi yapılamamaktadır. Zirkonyum diş tıpkı doğal diş gibi ışığı yansıtır. Bu özelliği sayesinde görünüm olarak doğal dişe çok yakın estetik görünüm oluşturulabilir.
  • Zirkonyum dişler  diş eti ile olan tam uyumu nedeniyle ağızda kokusu, tat almada farklıklara ve diş eti problemlerine sebebiyet vermez. Porselen dişlerde ise metal zamanla korozyona uğrar ve zamanla problem oluşturur. Dişlerde renk değişmesi kötü koku ve diş eti problemlerine davetiye çıkarır.
  • Porselen dişlerde görülen bir diğer problemde çekilen diş etleriyle birlikte altyapıdaki metalin diş eti birleşiminde koyu bir çizgi olarak görünmesidir.
  • Porselen dişler sigara, alkol, kahve, çay ve benzeri kullanımlar sonucu sararabilir. Ancak zirkonyum dişlerde renk değişimi yaşanmamaktadır. İlk olarak seçilen renk ne ise sürekli aynı renkte dişleriniz kalır.