Emax Diş Kaplamaları

Emax Diş Kaplama

Emax Porselen Diş Kaplamaları, var olan dişlerin üzerine yapılan ve genellikle ön bölgelerde tercih edilen estetik bir kaplama türüdür. Özellikle sanatçı-oyuncu ve spikerlerde gördüğümüz tam porselen kaplama estetik açıdan oldukça iyi bir görüntüye sahip bir kaplama çeşididir. Sararmış dişlerin yanı sıra bakımsızlık sonucu deforme olan ve renk kaybı oluşmuş dişlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Emax yaptırmadan önce bu estetik kaplamaların hangi dişler için uygun olup olmadığı hekim tavsiyesi ile belirlenebilir. Çünkü Emax kaplamalar sağlıksız dişlere ve çiğneme kuvvetine maruz kalan arka dişlerde uygulanmaz. Emax diş kaplamasının uygun olmadığı durumlarda zirkonyum veya lamine kaplamalar diğer estetik çözümlerdir.

Emax Diş Kaplamanın Avantajlarını ve Dezavantajları

Emax diş kaplamaları tam porselen yapısı sayesinde doğal dişlere en yakın görüntüyü sunmaktadır. Işık geçirgenliği yüksek olduğu için doğal dişten ayırmak oldukça güçtür. Bileşiminde metal bulunmaması sebebiyle alerjik riskler oluşmaz. Metal destekli kaplamalarda olduğu gibi diş eti çekilmelerinde diş diplerinde gri renk ve matlaşma Emax diş kaplamalarında oluşmaz. Bir diğer avantajı da soğuk sıcak hassasiyeti yaşanmamasıdır. Tek dezavantajı ise, tam porselen yapıları gereği çok yüksek dayanıma sahip değildirler. Bu dezavantajından kaynaklı olarak sadece ön dişlerde kullanım alanı bulmaktadırlar.

 

Emax Porselen Fiyatları?

Emax fiyatlarını hekimin başarısı ve tecrübesine paralel olarak değişecektir. Ayrıca kliniğin ne kadar donanımlı olduğu  ve kullanılan ekipmanlarda uygulanan emax kaplamanın kalitesi ve fiyat skalasını belirleyecektir. Tedavi esnasında kullanılan materyal ve laboratuvar aşamalarındaki hassasiyette fiyatı belirleyen önemli faktörlerdendir. Bu saydığımız faktörler fiyatları belirleyeceği gibi bölgesel olarak da fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. alternatif olarak zirkonyum diş fiyatları ve lamine diş fiyatları kıyaslanabilir.

 

Emax Kaplama Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Rutin diş bakımı Emax kaplamalar için yeterili olmaktadır. Doğru diş fırçalama ve  gargara kullanımına ek olarak diş ipi kullanımı dişlerinizin bakımı için ideal olmaktadır. Daha öncede bahsettiğimiz gibi Emax porselen kaplama diğer kaplamalara göre daha narindir. Özellikle ön dişlerinize yüksek basınç uygulayacak besinleri parçalamakta dikkat edilmesi gerekmektedir.  Bunun dışında senede bir kez diş hekiminize gitmenizi gerekli diş bakımızı yaptırmanızı tavsiye edebiliriz.