Zirkonyum Diş Köprüsü

Zirkonyum Diş Köprüsü

Estetik diş hekimliği günümüzde zirkonyum ve porselen laminate veneer kuronları uygulanmaya başlaması ile yüz güldüren sonuçlar almaya başlamıştır. Diş kaplamasından hekim ve hastanın beklentileri klasik metal destekli porselen diş kaplamaları ile estetik açıdan karşılanamadığı için diş hekimliğinde yeni arayışlar için girilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucu hem sağlamlık hem de estetiği bir arada sunabilen zirkonyum elementi diş kaplamalarında denenmiştir. (zirkonyum diş nedir?) Hem yüksek basınca dayanıklı yani arka dişlere uygun, hem de ışık geçirgenliği ve renk seçenekleriyle estetik açıdan koyu renkli metal destekli porselenlere göre açık ara üstünlük kurmaktadır.

Cercon Estetik ve Sağlamlık Bir AradaZirkonyum Köprü Dişler

Yukarıda belirttiğimiz yüksek dayanıklılık zirkon kuronları uzun köprülerde de kullanılabilir kılmaktadır. Dilerseniz dayanıklılık konusunu biraz detaylandıralım. Zirkonyumun ile yapılan kuron (kaplama) ve köprüler Ceramic ve Zirkonyum kelimelerinin birleştirilmesinden oluşan CERCON kısa adı ile anılır. 900 Mpa dirence sahip zirkonyum bu yüksek fiziksel değerlerinin yanında ışık geçirme özelliği doku uyumu ve birçok değişik endikasyonu kapsayarak diş hekimliğinde yepyeni bir dönem başlatmıştır. Materyalin başarısı tıp ve endüstri alanında kanıtlanmıştır. (zirkonyum diş örnekleri) 1998 yılında başlayan araştırmalar sonucunda 2002 yılı başından itibaren klinik uygulamalara tüm dünyada geçilmiştir. Bu yeni uygulama ile hastada metal-seramik ve tam seramik restorasyonlarda oluşan estetik kaygılar kesinlikle ortadan kalkmaktadır.

Zirkonyum Diş Köprüsü Fiyatları

Zirkonyum öncesi dönemde klasik porselen diş kaplamalardan hangi şikayetlerin geldiğini ve zirkonyumun bu şikayetlerin ne kadarını giderdiğini hep beraber inceleyelim. Metal destekli olan porselen köprülerden en çok gelen şikayet kuşkusuz ön bölgelerde metalin zamanla oksitlenmesi kararması ve ışık geçirmemesi gibi nedenlerden oluşan kötü görüntüydü. Bu ve benzeri olumsuzlukların ortadan kaldırılması için zirkonyum çok başarılı bir alternatif olmanın ötesinde günümüzde en fazla tercih edilen kaplama türü olmayı başarmıştır. Gerek ışık geçirgenliği gerekse diş eti uyumu tüm estetik kaygıları son erdirmiştir. Zirkonyum ile destek alan porselen ister tek diş kaplaması ister köprü uygulaması olsun ağız içerisinde yeterli dayanıklılığa sahiptirler. (zirkonyum fiyatları) Fiyat olarak da zirkonyum diş kaplama fiyatları ile zirkonyum porselen diş köprü fiyatları uygulanabilir fiyat aralığındadır.