Zirkonyum Diş Avantajları

Zirkonyum Dişin Avantajları

  • Metal destekli porselenlerde sert cisimler çiğnenirken çatlama ve kırılma problemleri sıklıkla yaşanmaktadır. Zirkonyum diş porselen dişe göre oldukça dayanıklıdır. Bu sebeple çatlama, kırılma ve benzeri sorunlarla karşı karşıya kalınmaz.
  • Metal destekli porselenler ışığı geçirmediklerinden özellikle ön dişlerde estetik tedavi yapılamamaktadır. Zirkonyum diş tıpkı doğal diş gibi ışığı yansıtır. (zirkonyum diş örnekleri) Bu özelliği sayesinde görünüm olarak doğal dişe çok yakın estetik görünüm oluşturulabilir.
  • Zirkonyum dişler  diş eti ile olan tam uyumu nedeniyle ağızda kokusu, tat almada farklıklara ve diş eti problemlerine sebebiyet vermez. Porselen dişlerde ise metal zamanla korozyona uğrar ve zamanla problem oluşturur. Dişlerde renk değişmesi kötü koku ve diş eti problemlerine davetiye çıkarır. (zirkonyum diş nasıl yapılır?)
  • Porselen dişlerde görülen bir diğer problemde çekilen diş etleriyle birlikte altyapıdaki metalin diş eti birleşiminde koyu bir çizgi olarak görünmesidir.
  • Porselen dişler sigara, alkol, kahve, çay ve benzeri kullanımlar sonucu sararabilir. Ancak zirkonyum dişlerde renk değişimi yaşanmamaktadır. İlk olarak seçilen renk ne ise sürekli aynı renkte dişleriniz kalır.